Jak włączyć Google Toolbar w Firefox 5

Uwaga: Sztuczka z Compatibility Reporter przestała działać wraz z FireFox 13!
Google Toolbar wciąż działa poprawnie jeśli dokonamy edycji jego plików install.rdf i toolbar.js – wkrótce nowy tutorial;)

Jeśli zainstalowałeś Firefox’a 5 i zostałeś powiadomiony że Google Toolbar nie został zaktualizowany do współpracy z nowym wydaniem przeglądarki Firefox, skorzystaj z prostej sztuczki aby włączyć to rozszerzenie:

Zainstaluj dodatek „Reporter kompatybilności dodatków„.
Po zainstalowaniu dodatku twoje niekompatybilne dodatki zostaną włączone abyś mógł sprawdzić czy wciąż one działają z nową wersją Firefoxa… i już twój Google Toolbar 7 działa prawidłowo z nowym Firefox 5.0 😉

Jest to oczywiście tymczasowe rozwiązanie zanim Google zaktualizuje swój dodatek.

Screenshot:

PS: Nie wiem jak wy, ale ja przez te kilka dni bez toolbara, a w szczególności wskaźnika PR czułem się jak bez ręki ;P

12 thoughts on “Jak włączyć Google Toolbar w Firefox 5

 1. Korzystałam już z twojej porady kiedy chciałam zainstalować Google Toolbar dla Firefox 5 (udało się) ale ktoś z rodzinki zaktualizował Firefox i toolbar zniknął. Jeśli to możliwe proszę o pomoc.

  • Dla FireFox 6 rozwiązanie problemu niekompatybilności jest takie samo jak dla wersji Firefox 5

   • Nie zrobiłeś tak, kłamiesz.
    Można z innymi dodatkami tak postąpić.
    w GT są sumy kontrolne i po jakiejkolwiek zmianie instalacja jest niemożliwa.
    Otrzymujemy komunikat, że plik jest uszkodzony..

   • Yyy, że co?! Czemu niby miałbym kłamać?! Aktualnie mamy FF7 i ta „sztuczka” nadal działa, tzn. cały czas bez przeszkód korzystam z Google Toolbar;)

 2. To proste:
  C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[extensions]\{3112ca9c-de6d-4884-a869-9855de68056c}\install.rdf => otwierasz w notatniku, szukasz: maxVersion>5.0.* i zmieniasz na np.11 jak ja zrobiłem. I Google Toolbar działa z FF 7.0:)

 3. Zachciało mi się sprawdzania FF8… no i sobie sprawdziłem… teraz nawet po powrocie do 3.6 nie mogę się dostać do moich zakładek bo toolbar nie reaguje na logowanie ;( ten reporter kompatybilności nic nie zmienił… czy jest na to jakiś sposób?

  • Nie korzystałem nigdy z zakładek poprzez toolbara, więc nie bardzo wiem jak Ci pomóc (z czym to się je), z tego co jednak widzę funkcja logowania (z której nigdy nie korzystałem) faktycznie jednak nie działa:/… może to nie tyle co błędne działanie toolbara a drobne zmiany w systemie google?!

  • Co do samego toolbara, to jak napisałem wcześniej:
   C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[extensions]\{3112ca9c-de6d-4884-a869-9855de68056c}\install.rdf => otwierasz w notatniku, szukasz: maxVersion>5.0.* i zmieniasz na np.11 jak ja zrobiłem. I Google Toolbar działa. Teraz mam z FF 8.0. Natomiast funkcja logowania faktycznie nie działa, bo zmienili „okno logowania” i nowy FF nie rozpoznaje. Czytałem gdzieś jak to zmienić, ale już nie pamiętam. Teraz do zapisywania zakładek używam: FoxTab.

 4. To działa jeszcze przy wersji 10.0.2:
  C:\Documents and Settings\User\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[extensions]\{3112ca9c-de6d-4884-a869-9855de68056c}\install.rdf => otwierasz w notatniku, szukasz: maxVersion>5.0.* i zmieniasz na wyższą, ja mam 19.0 i jest ok 🙂

  • A aby przywrócić do działania logowanie w toolbarze należy wyedytować plik toolbar.js

   Zamień wszystkie wystąpienia:

   https://www.google.com/accounts

   na:

   https://accounts.google.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.