Naprawiamy: Win XP lsass.exe 0xc0000001

Komunikat błędu:

Zainicjowanie Menedżera kont zabezpieczeń nie powiodło się z powodu następującego błędu: Urządzenie podłączone do systemu nie działa.
Stan błędu: 0xc0000001.
Kliknij przycisk OK, aby zamknąć i ponownie uruchomić system w trybie awaryjnym; aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, sprawdź dziennik zdarzeń.

Podczas uruchamiania komputera w trybie awaryjnym wyświetlany jest ten sam komunikat o błędzie, więc z poziomu tego trybu też nic nie zdziałamy.

Ten problem może wystąpić, jeżeli brakuje pliku Menedżera kont zabezpieczeń (SAM, Security Accounts Manager) lub jest on uszkodzony.

Aby rozwiązać ten problem, należy przywróć lub zastąpić plik Menedżera kont zabezpieczeń, ALE nie można zastosować procesu naprawy lub konsoli odzyskiwania w celu rozwiązania tego problemu gdyż te metody wymagają uwierzytelniania, które nie może być przeprowadzone, jeżeli plik SAM jest uszkodzony lub nie istnieje.

ZATEM…
Posłużymy się bootload’owaną płytką z Windowsem XP (Live CD) o nazwie DigiWiz miniPE którą możemy pobrać z serwisu z torrentami „ThePirateBay”, kliknij tutaj.

Krok 1. Pobierz i wypal na płytkę powyższą dystrybucję „miniPE”.

Krok 2. Umieść płytkę w napędzie i odpal staruszka, odczekaj na załadowanie się systemu z płytki i przejdź do kroku nr. 3;) Jeśli nie wystartował system z płytki, a ten uszkodzony z dysku, zmień w BIOS’ie ustawienia bootload’owania!

Krok 3. Klikamy na STARTUruchom CMD.exe, mamy już ładne czarne DOS’owskie okienienko;)

Krok 4.
Założenia:

System operacyjny masz zainstalowany na dysku C:\ w folderze Windows, jeśli jest inaczej, odpowiednio zmień ścieżki i komendy.

Wpisujemy / Wydajemy polecenie:

CD C:\system~1\_resto~1

Następnie listujemy katalogi poleceniem „DIR„, będzie to wyglądało tak:

C:\system~1\_resto~1\>dir

Po otrzymaniu listy katalogów w postaci rp1, rp2, rp3, itd. (rp jest to skrót od Restore Point) Wybieramy drugi lub trzeci największy numerek np. jeśli najwyższy to rp69, wybieramy rp68 lub rp67.

Krok 5. Teraz wklepujemy kilka komend zgodnie z tym co uzyskaliśmy w kroku nr. 4

CD RP67

C:\system~1\_resto~1>cd rp67

CD SNAPSHOT

C:\system~1\_resto~1\rp67>cd snapshot

COPY _REGISTRY_MACHINE_SAM C:\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SAM

C:\system~1\_resto~1\rp67\snapshot>copy _registry_machine_sam c:\windows\system32\config\sam

(po COPY i _REGISTRY_MACHINE_SAM jest spacja)

Teraz zostaniemy zapytani czy nadpisać ustawienia, odpowiadamy że tak literką „Y„, (Yes)

Overwrite system [y,n]: y

Krok 6. Restartujemy komputer (oczywiście wyciągamy płytkę z miniPE) i wszystko powinno już działać poprawnie;) Enjoy;)

P.S. gdy microsoft rozkłada ręce, my mówimy NIE ;P

P.S.2. sorki za brak screenshot’ów.

6 thoughts on “Naprawiamy: Win XP lsass.exe 0xc0000001

  1. witam, zatrzymałem się na kroku 5. Po wpisaniu pierwszej zalecanej komendy: „copy…. sam” otrzymuje komunikat: The file can not be copied onto itself. Co robić dalej… ?

      • Rozumiem odpowiedź komputera, ale nie wiem co robię źle. Do tego momentu wykonuję dokładnie polecenia i wszystko się zgadza. Komp. reaguje tak jak jest to opisane w artykule… A zatrzymuje się w pkt.5. Wpisuję tak jak trzeba, ze spacjami i dostaję taką właśnie odpowiedź ze strony systemu… 😦 Podpowiesz co mogę robić źle?

  2. Witam, mam problem bo wypaliłem te płyte i nie chce mi sie załadowac, a gdzie indziej piszą że musze to wypalić jako iso i nie wiem co w koncu mam robić!!! i jak to zrobic?!

  3. Dzięki. Przywracałem stary komputer kilka lat zakurzony. Szukałem z dwie godziny. a tu 5 minut Hiren Boot z winem kilka skopiowanych komend i sprawa załatwiona . I uruchamia się windows i uruchamia się debian.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.